Пребарува: Во домот на познатите

Во домот на познатите
Изложбен салон нa Casa Perfect во поранешниот дом на Елвис Пресли во Лос Анџелес
Од

Резиденцијата во соседството Trousdale Estates стана најновиот дом на галеријата во Лос Анџелес, после престојoт во модернистичкиот дом на Холивуд Хилс,  отворен во Јануари 2017…

Во домот на познатите
Прекрасната градина на актерката Julianne Moore во Њујорк
Од

По многу неуспешни обиди самата да ја уреди сопствената градина, глумицата го ангажираше дизајнерот Brian Sawyer да и помогне во создавањето на разиграно и романтично катче…

Во домот на познатите
Славната Холивудска ѕвезда и нејзината линија за декорирање на ентериери
Од

Погледнете во собите на славната Холивудска ѕвезда која ја лансираше сопствената линија за декорирање на ентериери Секој од нас би сакал да се пофали со…

Архитектура
Инспирацијата за куќата од соништата на Diane Keaton се илјадници слики од Пинтерест
Од

‘’Цел живот кинам слики од списанија’’, вели Diane Keaton.  Нејзиниот живот се промени пред околу пет години, кога нејзината пријателка Nancy Meyers, режисер на Something’s…

Во домот на познатите
Изложба – омаж по повод 100 години од раѓањето на Борко Лазески
Од

Изложба – омаж по повод 100 години од раѓањето на Борко Лазески Борко Лазески (1917-1993) е Македонски академски сликар, муралист, педагог, фреско сликар, познат по…

1 2 3 11