Пребарува: Награди

Архитектура
Даница Томиќ од Врање го освои првото место на светски архитектонски конкурс за куќа на иднината
Од

Младата Вранњанка Даница Томиќ го освои првото место за проектот за куќа на иднината на меѓународниот и светскиот натпревар за архитектура. Структурата на победничкиот проект…

Забава
На денешен ден…
Од

Битлсите, The Beatles беа поп и рок група од Ливерпул, Англија, формирана во 1960. година. Составени од Џон Ленон, John Lennon (ритам гитара, вокали), Пол Макартни, Paul McCartney, …

Награди
BAFTA AWARDS 2018
Од

Синоќа во Royal Albert Hall во Лондон, во духот на Златните Глобуси од минатиот месец, гостите на филмските награди BAFTA  ја покажаа својата поддршка за…