Пребарува: Музика

Музика
Повеќе од милион прегледи за неколку часа – трејлер од биографскиот филм за Freddie Mercury
Од

Филмот “Боемска рапсодија“, кој го прати животот на легендарниот пеач Freddie Mercury го доби званичниот трејлер! Ова остварување на режисерот Брајан Сингер, замислено како ретроспектива на…

Музика
Лудовико Еинауди оркестрираше подвижен перформанс во Арктичкиот Океан
Од

Светски познатиот Италијански пијанист и композитор Лудовико Еинауди пред околу две години изведе историски концерт, поставен на подвижна платформа во Арктичкиот океан. Против ледената позадина…

Забава
Ви ги претставуваме најголемите фаворити на Евровизија во овој миг
Од

Во последните 60 минути пред почетокот на финалето на песната ан Евровизија, ви ги претставуваме најголемите фаворити според обложувалниците! На првото место е грчката…