Пребарува: Луксузно

Забава
Кој ги облекуваше славните убавици од ерата на златниот Холивуд
Од

Во средината на 20от век во Холивуд владееше гламурот, елеганцијата и софистираноста. Неизбришлив печат во модата оставија Одри Хепберн, Елизабет Тејлор, Мерилин Монро, Софија Лорен,…

Архитектура
Продаден поранешниот дом на Мухамед Али
Од

Боксерскиот шампион, кој почина во 2016. година, беше сопственик четири децении Мухамед Али беше американски професионален боксер, активист и филантроп. Го носеше прекарот “најголемиот“ и…

Архитектура
Комплексот “Трибека“ во Москва
Од

Двоспратните  апартмани во поранешната зграда на московската фабрика за пресметковни и аналитички машини, именувани по В.Д. Калмиков, сега се стамбен комплекс “Премиум Трибека“. Висината на…

1 2 3 23