Пребарува: Интервју

Забава
Неодамнешното интервју на Новак Ѓоковиќ за “ShortList“
Од

Новак Ѓоковиќ, крст околу вратот, гуру, спиритуалност, Православие… Термини кои се често спојувани заедно и предизвикуваа расправа. Одговорите на прашањето “Во што всашност верува Ноле?“,…

Забава
Kако Џорџ Клуни од корен го промени животот на Амал
Од

Амал Клуни, убавата адвокатка за човекови права успеа да го освои срцето на неосвоивиот Џорџ Клуни. Секогаш беспрекорно облечена, маркантната Лондончанка со либански корени, навистина…

Забава
Тајните на една од најубавите жени на сите времиња – Моника Белучи
Од

Италијанската филмска дива Моника Белучи има 53 години Една од најсексипилните жени на сите времиња кои се противат на хируршки интервенции за подмладување, крие многу…