Пребарува: Хороскоп

Забава
Каква боја на облеката за Нова Година треба да носи секој хороскопски знак за среќна 2019
Од

Овен Претставниците на овој знак потребно е да ги преферираат портокаловите нијанси. Мажите ќе бидат неодоливи со портокалова вратоврска. Бик Астролозите препорачуваат на новогодишната ноќ…

Забава
Што (не) знаеме за жените родени во знакот на Бик
Од

Одлучни, упорни, доследни, реалистични, стабилни, бекомпромисни, своеглави, издржливи, толерантни, одговорни, грижливи, способни, силни, шармантни и фокусирани. Сите овие епитети ги опишуваат женските Бикови! Сепак, нивната…

1 2 3 14