Моделот и ангелот на Викторија Сикрет, Лили Олдриџ, за магазинот Architectural Digest ги отвори вратите на својот американски дом, куќата од цигли од 30-ите години на минатиот век во Нешвил, кој го дели со Калеб Фолоувил, фронтменот на бендот Kings of Leon и нивната ќерка. Домот е еклектичен, но и удобен.

Боемското уредување му дава шарм, а особено се истакнува ретро кујната со мозаик плочки и многу винтиџ парчиња мебел. При уредувањето на манекенката и помагаа дизајнерките Луис Пирс и Емили Ворд, кои стојат зад студиото Pierce & Ward.

Остави одговор

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.